Świat według Władysława Grodeckiego: 22. Szata zdobi człowieka

Wystawa zdjęć wykonanych przez podróżnika, mieszkańca Bieżanowa, Władysława Grodeckiego, na przestrzeni wielu lat zwiedzania całego świata.

Wystawa przygotowana przez Jadwigę Grunwald – córkę Grodeckiego z okazji obchodów Dnia Ziemi pod hasłem „Dokoła NASZEJ Ziemi”.

22. SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA

Początek pobytu w Tajlandii może łączyć się z pewnego rodzaju oszołomieniem, wywołanym wielością barw, świateł, gwarem i ciągłym trąbieniem wszędobylskich tuk-tuków (tak nazywane są tutejsze ryksze). Przy ulicy rosną bujne i pachnące kwiaty w ogromnych donicach. Tajowie rozkochują się w cukierkowych kolorach. Często całe autobusy pokryte są scenami z Myszką Miki albo japońską mangą. Po całym kraju jeżdżą kolorowe taksówki – najczęściej intensywnie różowe.

Na terenie Pałacu Królewskiego można napotkać tancerzy Khon. Khon to tradycyjny rodzaj teatru tanecznego, który jest często wykonywany w pałacach królewskich i odzwierciedla bogatą kulturę i historię kraju. Ta forma sztuki jest zazwyczaj oparta na epickich legendach i mitach hinduskich, takich jak Ramajana i Mahabharata. Postacie w Khon są zwykle ubrane w kolorowe kostiumy i wykonują złożone ruchy taneczne. Ta grupa tancerzy odgrywa ważną rolę w zachowaniu i promowaniu kultury Tajlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *