Gitara akustyczna, fot. pvproductions, Freepik.com

GITARA i UKULELE

Regularne lekcje muzyczne pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację, wspomagają naukę komunikacji, uczą systematyczności i wytrwałości, a do tego – uwrażliwiają na piękno. Podczas nauki gry na instrumencie, nauczyciel wprowadza naukę czytania nut, rozpoznawania dźwięków na klawiaturze fortepianu lub keyboardu i powiązania ich z nutami na gitarze. Dziecko poznaje też dzieła kompozytorów z różnych epok, ma też okazję nauczyć się swoich ulubionych piosenek, motywów muzycznych z filmów, czy utworów znanych piosenkarzy.

Lekcje gry na gitarze akustycznej otwarte są dla dzieci już od 6 roku życia, chociaż warunkiem przyjęcia do klasy jest indywidualna rozmowa z nauczycielem i predyspozycje ucznia.

Gitara elektryczna to – wbrew pozorom – zupełnie inny instrument, niż gitara akustyczna. Na lekcjach z naszymi nauczycielami dowiecie się, jak grać poprawnie i nauczycie ulubionych melodii i utworów.

Ukulele to uroczy, choć wcale nie tak łatwy instrument! Widujemy go na filmach, słyszymy w nowszych piosenkach i utworach popularnych. Ukulele zmieści się w każdym plecaku, dlatego warto nauczyć się na nim grać, aby włączyć muzykę do swojego codziennego życia.
Istnieje mnóstwo filmików w Internecie, które pokazują, jak grać na ukulele. Jednak nauka indywidualna z nauczycielem zawsze daje najlepsze efekty.
Nasi nauczyciele nauczą was, jak poprawnie łapać chwyty, jak dobrać bicie do rytmu utworu, jak rozczytywać tabulatury. Nauczycie się akompaniować sobie samym do ulubionych piosenek i zyskacie cenną umiejętność, przydatną na każdym towarzyskim spotkaniu!

Wszystkie zajęcia prowadzone są indywidualnie, możliwe jest zapisanie dwóch osób na jedną lekcję po uzgodnieniu z nauczycielem.
Zajęcia w duecie (dwie osoby – rówieśnicy lub rodzic z dzieckiem) – do ustalenia w biurze.

Prowadzący: Anna Jarecka, Franciszek Derkowski

Terminy: zajęcia odbywają się od środy do piątku w godz. popołudniowych, dokładne godziny i dni zajęć do ustalenia indywidualnie w biurze i z prowadzącym.

fot. pvproductions, Freepik.com

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *