oznorCO

Hiszpania mniej znana, czyli zanim przyjdziecie na kurs języka hiszpańskiego…

Z początkiem października mamy nadzieję wystartować z kursami języka hiszpańskiego i włoskiego oraz kursem tańca flamenco. Dla tych, którzy zastanawiają się, czy Hiszpanię warto poznawać i czy ten język nam się przyda, mamy specjalne zaproszenie na prezentację podróżniczą o Hiszpanii. Tych, których interesuje flamenco również zachęcamy, bo jest to taniec, który dominuje kulturę w całym kraju. 

Hiszpania to kraj fascynujący i zróżnicowany zarówno klimatycznie, krajobrazowo jak i gastronomicznie. To nie tylko plaże na wybrzeżu Costa Brava, czy spalona słońcem, roztańczona flamenco Andaluzja.

JĘZYK HISZPAŃSKI – nauczcie się wspólnie języka Hiszpanii i Ameryki Południowej!

O Hiszpanii opowiadać będzie Dorota Kłąb – z wykształcenia lingwistka, z zawodu lektorka języków obcych, tłumaczka, pilot wycieczek oraz propagatorka i fascynatka języka hiszpańskiego. Z pasji podróżniczka ze szczególnym zamiłowaniem do krajów hiszpańskojęzycznych i do świata latynoskiego. Odwiedziła ponad 60 krajów na 5 kontynentach.

Podczas naszej wspólnej podróży w piątkowy wieczór w sali DK, odkryjemy pyszną lokalną kuchnię hiszpańską, dowiemy się skąd wzięły się hiszpańskie tapas, czyli lokalne mini przekąski oraz gdzie spróbować najlepszych hiszpańskich win.

Emocji dostarczy nam wizyta na corocznym festiwalu „San Fermin” w Pampelunie – zobaczycie barwne parady i finał corridy! Festiwal słynie z biegów z bykami ulicami miasta, a tradycja ta przyciąga turystów z całego świata. Nie ma też Hiszpanii bez prawdziwej barwnej fiesty.

Przygotujcie się na podróż po mniej znanej, ale równie inspirującej północnej Hiszpanii.

FLAMENCO dla każdego – taniec pełen pasji i ruch, który uwalnia emocje

Będzie też sporo o języku hiszpańskim i chociaż ominiemy turystyczną Andaluzję, to duch flamenco na pewno nas nawiedzi.

29 września 2023, godz. 19:00, Sala Widowiskowa DKSMNB
Dorota Kłąb – „Hiszpania mniej znana”
prezentacja w ramach bisu Dnia Otwartego
WSTĘP WOLNY

Spędźmy razem ten wieczór i dajmy się porwać na chwilę na prawdziwe hiszpańskie wakacje!

[ngg src=”galleries” ids=”12″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *