Książka, fot. Freepik

Od deski do deski: spotkanie z autorką książki „Gniew Halnego”

„Od deski do deski” to nowy cyk wydarzeń w Domu Kultury – tym razem zachęcamy mieszkańców Bieżanowa do spotkania się z autorami nietypowych książek. Jako pierwsza, pojawi się u nas pani Maria Gąsienica-Zawadzka – autorka świeżo wydanej powieści kryminalnej, której akcja rozgrywa się w Zakopanem.

„Gniew Halnego” to niepokojący pełen tajemnic thriller, który zawładnie myślami czytelników. Pięć dni, jedno miasto odcięte od świata, siedem tragicznych historii. Halny stulecia, który na zawsze połączy losy bohaterów.

Czwartek. Do pensjonatu „Pod Smrekami” zjeżdżają nieliczni goście – ci, których nie odstraszył zbliżający się wiatr. Jerzy, policjant szukający wytchnienia po traumatycznych przeżyciach: Kordian – bezduszny biznesmen żerujący na ludzkiej naiwności, Grażyna i Janusz – skłócone małżeństwo z Warszawy, Julia, ratowniczka medyczna, która pracuje ponad siły i kosztem własnego związku oraz Jadwiga – góralka uciekająca przed mężem – katem.

Ich drogi zaczynają się krzyżować, historie splatać, a tajemnice z przeszłości zbierać żniwo. Atmosfera się zagęszcza, gdy na Krupówkach pojawia się tajemniczy mężczyzna znający prawdę o każdym z nich. Kogo spotka zasłużona kara?

Maria Gąsienica-Zawadzka, fot. Iwona Toporowska, materiały promocyjne Wyd. Otwarte
Maria Gąsienica-Zawadzka, fot. Iwona Toporowska, materiały promocyjne Wyd. Otwarte

O swojej książce, pierwszych reakcjach i recenzjach, procesie twórczym i o tym, czy nie boi się mieszkać w Zakopanem opowie autorka – Maria Gąsienica-Zawadzka.

Spotkanie z cyklu „Od deski do deski” z autorką „Gniewu Halnego” odbędzie się we wtorek, 19 marca 2024, o godz. 18:30 w Sali Widowiskowej Domu Kultury SM „Nowy Bieżanów”.

Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane jest we współpracy z krakowskim Wydawnictwem Otwarte.

Obraz autorstwa Freepik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *