Friendly family

Dla mam! Wszystko dla mam!

Przyszły tydzień w naszym Domu Kultury przepełniać będą życzenia i prezenty dla wszystkich Mam. Mamy są różne – są młode mamy z małymi dziećmi i starsze mamy seniorki z dorosłymi dziećmi, są mamy zastępcze i mamy „honorowe”, mamy chrzestne i mamy przyszywane. Tym wszystkim Mamom chcemy złożyć najlepsze życzenia zdrowia, wytrwałości i pogody ducha i przekazać im specjalne prezenty. Zobaczcie, co zaplanowaliśmy dla Mam z okazji Dnia Matki!

23 maja – MYDEŁKO DLA MAMY czyli rodzinne warsztaty mydlarskie

Po raz kolejny gościmy u nas panią Ewę i jej Małą Mydlarnię. Tym razem rodzinne warsztaty mydlarskie odbywają się z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Dziecka. Będzie kolorowo, naturalnie i jak zwykle pachnąco! To świetna okazja na miło spędzony czas i zrobienie prezentów dla mam i dzieci.
Zapraszamy całe rodziny, dzieci, rodziców z dziećmi oraz wszystkich, którzy chcą zrobić swoje mydełko i zabrać je do domu, albo wręczyć komuś jako prezent. Zachęcamy dorosłych do udziału w warsztatach wspólnie z dziećmi. Warsztaty to wspólnie spędzony czas na kreatywnej i ciekawej zabawie w tworzenie mydła.
Glicerynowe mydełko, własnoręcznie zrobione to doskonały pomysł na prezent i świetna zabawa w Małego Mydlarza!

Podczas warsztatów każdy stworzy własnoręcznie glicerynowe mydełko (wybierze jego kształt, kolor, zapach i dodatki oraz pięknie je zapakuje), które zabierze do domu. 
DLA KOGO: dzieci, młodzież i dorośli, szczególnie zachęcamy do udziału mamy z dziećmi (oraz te starsze dzieci ze swoimi mami!)
KIEDY: 23 maja (wtorek) o godz. 19.00
MIEJSCE: Dom Kultury SM „Nowy Bieżanów”, Sala Plastyczna
KOSZT: 40 zł od uczestnika (w cenie 1 mydełko, opakowanie, barwnik, aromaty, dodatki, dodatkowe mydełko 10 zł).
Liczba miejsc ograniczona!
Obowiązują zapisy bezpośrednio u prowadzącej zajęcia, p. Ewy Bajak – tel. 664 464 351, malamydlarnia@op.pl lub w wiadomości FB.

Więcej informacji i możliwość kontaktu poprzez wydarzenie na Facebooku.

 

25 maja – Z MAMĄ NA ZDJĘCIU – warsztaty fotograficzne dla mam z dziećmi

Zdjęcie z mamą to zawsze piękna sprawa – nasze mamy uśmiechają się najlepiej, kiedy są ze swoimi pociechami, bez względu na wiek! Dlatego też specjalnie z okazji Dnia Matki zapraszamy mamy (w każdym wieku) z dziećmi (w każdym wieku) na warsztaty fotograficzne, które poprowadzi doświadczona fotograf i mama.

Podczas warsztatów poznamy możliwości fotograficzne naszych smartfonów oraz aparatów. Nauczymy się tworzyć ciekawe kadry, korzystając z dostępnego pleneru, pogody i otaczającej nas przestrzeni. Udane zdjęcie nie zawsze musi być robione w słońcu i kwiatach! Tych jednak też poszukamy, bo warsztaty odbędą się w Parku Aleksandry, nieopodal Domu Kultury. Prowadząca przekaże nam informacje, jak odpowiednio zaaranżować kadr, abyśmy na zdjęciu wyszli korzystnie i jak poprawić zdjęcie, aby miało odpowiednie kolory i kontrasty.

Będzie to świetna okazja, żeby stworzyć piękne pamiątkowe zdjęcia na Dzień Matki. Noemi Kuczera przygotuje też z profesjonalną obróbką po jednym zdjęciu dla każdej uczestniczącej rodziny.

DLA KOGO: mamy z dziećmi w każdym wieku, zachęcamy do zabrania mam na warsztaty w formie wyjątkowego prezentu!
KIEDY: 25 maja (czwartek), godz. od 17:00 do ok. 19:00 
GDZIE: zbiórka w głównym hallu DK, następnie przejście do Parku Aleksandry gdzie odbędzie się główna część warsztatów
Warsztaty są DARMOWE, obowiązują zapisy telefoniczne lub mailowe. Warunkiem udziału w warsztatach jest potwierdzenie ze strony DK o wpisaniu na listę. Optymalna liczba uczestników to 10 rodzin (mam z dziećmi / dzieci z mami i inne kombinacje rodzinne). Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebooku!

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM WARSZTATU. Udział w warsztacie oznacza akceptację regulaminu i warunków RODO!

26 maja – POKAZ BALETOWY DLA MAM

W piątkowe popołudnie uczennice p. Ewy Mączyńskiej ze studia baletowego zaprezentują specjalny pokaz taneczny dla Mam. Zapraszamy nie tylko mamy naszych małych baletnic, ale także dzieci z mami, które chciałyby dołączyć na zajęcia baletu od nowego roku szkolnego!

Pokaz baletowy odbędzie się w piątek, 26 maja, o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej.

 

28 maja (niedziela) – SPACERKIEM PO BIEŻANOWIE I OKOLICACH – drugi spacer edukacyjny – Stary Bieżanów

Drugie spotkanie spacerowe, które poprowadzi kierownik DK – Jadwiga Marchwica. W ramach obchodów Dnia Ziemi, 22 kwietnia spacerowaliśmy po Nowym Bieżanowie, poznając historię osiedla, patronów ulic, ciekawostki związane z rozwojem Krakowa. Tym razem odwiedzimy Stary Bieżanów i udamy się z wizytą do parafialnego przepięknego kościółka, poznamy ciekawe postaci, które opiekują się bieżanowskimi ulicami oraz osoby, które dziś dbają o Bieżanów i jego rozwój. A co najważniejsze – przyjrzymy się Bieżanowi kwitnącemu, wiosennemu, udekorowanemu przepięknymi ogrodami i domami. 

DLA KOGO: dla wszystkich! załóż wygodne buty, weź butelkę wody i chodź z nami na spacer!
KIEDY: 28 maja (niedziela), zbiórka godz. 17:00, spacer potrwa ok. 2 godz.
GDZIE: zbiórka – róg ul. Mała Góra i ks. Łaczka, spacerować będziemy ulicami Starego Bieżanowa, przybliżona trasa zostanie podana w wydarzeniu na FB.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM SPACERÓW. Udział w warsztacie oznacza akceptację regulaminu i warunków RODO!

Udział w spacerze jest DARMOWY. Nie obowiązują zapisy, chociaż doceniamy zgłaszanie udziału poprzez wydarzenie na FB 🙂

To co, widzimy się w DK? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *