Bieżanowskie Lato 2024 – harmonogram i zapisy

BIEŻANOWSKIE LATO to półkolonie  w Domu Kultury SM „Nowy Bieżanów”, organizowane w roku 2024 w dniach 1 lipca – 2 sierpnia.

INFORMACJE GŁÓWNE

OPŁATY:

W roku 2024 Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Bieżanów” ustalił następujące kwoty opłat za udział w półkoloniach:

a) 450 zł w przypadku dzieci osób nie będących członkami Spółdzielni Mieszkaniowej Nowy Bieżanów
b) 400 zł w przypadku rodzeństw (tj. minimum dwójki dzieci będących pod prawną opieką przynajmniej jednego wspólnego rodzica / opiekuna), nie będących dziećmi Spółdzielców* (przez których rozumie się członków Spółdzielni czyli osoby posiadające tytuł prawny do lokalu będącego w zasobach Spółdzielni oraz osoby wspólnie zamieszkujące z osobami posiadającymi tytuł prawny do lokalu i zgłoszone Spółdzielni do zamieszkiwania, a także niepełnoletnie dzieci i wnuki w/w osób zgłoszone Spółdzielni do zamieszkiwania)
c) 400 zł w przypadku dzieci Spółdzielców* (j/w).

Opłata obejmuje: opiekę wychowawców, wszelkie materiały do zajęć, bilety wstępu, bilety komunikacyjne, opłatę za najem autokaru na wycieczki, ubezpieczenie NNW, drugie śniadanie (kanapka + słodki dodatek), napoje bez ograniczeń.

ZAPISY NA PÓŁKOLONIE:

Rezerwacji miejsca na wybrany turnus półkolonii można dokonywać telefonicznie pod numerem: 12 658 56 47, mailowo na adres: biuro@dknowybiezanow.pl oraz osobiście w biurze Domu Kultury.

Zapisy ruszają 13 maja (poniedziałek), od godz. 13:00.

Rezerwacja dokonana w jeden z powyższych sposobów jest wiążąca:

  • po wpłaceniu bezzwrotnego zadatku w kwocie 50 zł za rezerwację miejsca bez względu na liczbę turnusów do dnia 7 czerwca 2024 r. na konto bankowe nr: 75 1240 4432 1111 0010 7763 1115 ; dane odbiorcy: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Bieżanów” 30-864 Kraków, ul. Mała Góra 6, w tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko Uczestnika oraz zarezerwowany termin półkolonii.
    Brak zadatku skutkuje anulowaniem rezerwacji..
  • po dostarczeniu wypełnionej i podpisanej KARTY ZGŁOSZENIA w nieprzekraczalnym terminie 7 czerwca 2024 r – kart są do pobrania ze strony (link wcześniej) lub bezpośrednio w biurze DK.

Nie spełnienie wszystkich powyższych warunków w podanych powyżej terminach oznacza anulowanie rezerwacji, a wpłacony zadatek ulega zatrzymaniu przez Organizatora.

Po dokonaniu rezerwacji Uczestnik zobowiązuje się wpłacić pozostałą kwotę tj. 400 złotych lub 350 złotych za tydzień półkolonii (tj. w wysokości wskazanej w pkt 10 niniejszego paragrafu pomniejszonej o wpłacony zadatek) w terminie do dnia 17 czerwca 2024 r

Możliwe jest przedłużenie terminów składania kart zgłoszenia oraz regulowania wpłat w przypadku braku minimalnej liczby uczestników (tj. 45 osób na turnus). W takim wypadku, informacja pojawi się na stronie oraz na Facebooku. 

Rezygnacja z udziału w półkolonii przed rozpoczęciem wybranego terminu półkolonii uprawnia do zwrotu wniesionej opłaty (bez zadatku!).

HARMONOGRAM PÓŁKOLONII (może ulec zmianie)

Terminy turnusów:

I. 1-5 lipca    II. – 8-12 lipca   III. 15-19 lipca   IV. 22-26 lipca  V. 29 lipca – 2 sierpnia

Poniedziałki: zajęcia na terenie Nowego Bieżanowa, warsztaty z przedstawicielami Straży Miejskiej

Wtorki: wyjście na basen Com Com Zone Prokocim, „kino” w Domu Kultury

Środy: zwiedzanie zamków ze Szlaku Orlich Gniazd oraz zajęcia edukacyjne z archeologiem-edukatorem:

I. 3 lipca, BYDLIN ; II. 10 lipca, SMOLEŃ (zamek Pilcza); III. 17 lipca, RYCZÓW;
IV. 24 lipca, RABSZTYN; V. 31 lipca, RUDNO (Zamek Tenczyn)

Czwartki: wycieczki do krakowskich parków i zajęcia artystyczno-historyczne

Piątki: wycieczki edukacyjne:

I. 5 lipca, SIERAKÓW – gospodarstwo Wodne Ogrody; II. 12 lipca, MYŚLENICE – park Zarabie;
III. 19 lipca WIELICZKA – Extreme Park Linowy; IV. 26 lipca, SIERAKÓW – gospodarstwo Wodne Ogrody, V. 2 sierpnia, MYŚLENICE – park Zarabie.

Dokładny harmonogram (godzinowy) będzie rozdawany rodzicom i opiekunom pierwszego dnia półkolonii oraz będzie dostępny do wglądu w Domu Kultury.

Informacje praktyczne:
– każde dziecko we wtorki musi być zaopatrzone w strój na basen (strój kąpielowy / kąpielówki, okularki, czepek, ręcznik, klapki);
– w dniach wyjazdu autokarem osoby, które mają chorobę lokomocyjną mają przyjąć lek przed przyjściem na zajęcia (lek podany przez rodzica!);
– na wycieczki autokarowe (środy i piątki) dzieci OBOWIĄZKOWO zabierają ze sobą osłonę od słońca (czapka, kapelusz, chustka), krem przeciwsłoneczny;
– w ramach półkolonii na drugie śniadanie podajemy kanapki oraz dodatkowe przekąski (drożdżówki / jogurty / batoniki / owoce), prosimy jednak wyposażyć dzieci w dodatkowe jedzenie (kanapki, owoce, przekąski itp); na miejscu bez ograniczeń oferujemy wodę i herbatę;
– dzieci mają mieć buty na zmianę do chodzenia po domu kultury (najlepiej tenisówki lub sandały) – buty można zostawiać w workach na terenie DK na cały tydzień;
– dzieci przyprowadzane są przez rodziców / opiekunów w godz. 7:30 – 8:30 do DK i odbierane w godz. 14:30 – 15:30. Dziecko może być odebrane wyłącznie przez osobę uwzględnioną w karcie uczestnika. Powrót dziecka samodzielny do domu możliwy wyłącznie, jeśli jest zgoda rodzica / opiekuna w karcie uczestnika;
– w przypadku, jeśli dziecko musi przyjąć stały lek w godzinach przebywania na półkolonii, prosimy o zaopatrzenie dziecka w lek i poinformowanie o tym bezpośredniego wychowawcę grupy (wychowawcy będą przedstawiani pierwszego dnia każdego tygodnia);
– w przypadku dzieci o silnych reakcjach alergicznych, prosimy o rozmowę z bezpośrednim wychowawcą grupy i informację o ew. postępowaniu w przypadku wystąpienia reakcji.

Tagi: Brak tagów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *