szachy

Szachy dla dzieci i młodzieży

Czy wiecie, że szachy najprawdopodobniej wywodzą się z Indii? Znane już były na dworze szacha (władcy) Persji, Chosrowa I Anoszirwana w VI w ne. Przez setki lat była udoskonalana, zmieniały się jej zasady i kształty bierek (pionków poruszających się po planszy). Wyobraźcie sobie, że początkowo figurę, która ma się poruszać losowano za pomocą rzutu kostki!

Okres świetności szachów przypadał na wiek XVI i XVII, kiedy to gra ta popularna stała się zwłaszcza we Włoszech i Hiszpanii. Powstały pierwsze podręczniki objaśniające zasady gry, a turnieje śledzono z zapartym tchem.

Ucząc się gry w szachy, uczymy się cierpliwości i uważności. To nie tylko zapamiętanie ruchów figur, ale także nauka przewidywania i prawdopodobieństwa. Dzięki sportowej grze w szachy (na czas) uczymy się także odpowiednio planować czas i usprawniamy myślenie decyzyjne. Rozwijamy także myślenie przestrzenne.
Szachy to dyscyplina sportowa, przy której się nie spocimy, ale na pewno bardzo się rozwiniemy!

INFORMACJE O ZAJĘCIACH:

  • Zachęcamy do zapisów na zajęcia dzieci od 5 roku życia.
  • Prowadząca dobierze uczestników tak, aby dzieci w parach czerpały równe korzyści z zajęć.
  • Zajęcia przeznaczone są zarówno dla już doświadczonych graczy, jak i zupełnie nowych chętnych.
  • Zajęcia odbywać się będą w piątki o godz. 15:45 – 16:45 – grupa młodsza i godz. 16:50 – 17:50 – grupa starsza.
  • Zajęcia zostaną uruchomione po zapisaniu min. 5 uczestników w każdej grupie.
  • Koszt zajęć 64/80 zł za miesiąc (dokładne informacje – w biurze DK).
  • Zapisy drogą telefoniczną i mailową. Warunkiem zakwalifikowania na zajęcia jest przekazanie podpisanej umowy oraz pierwsza wpłata.

Prowadzący: Ralf Nesterowicz – student IV roku Politechniki Krakowskiej i zakochanym w szachach miłośnikiem szachów. Posiada aktualnie III kategorię szachową, jestem członkiem AZS-u szachowego Politechniki Krakowskiej i jest aktywnym graczem turniejowym. Z powodzeniem nauczył i „zaraził” pasją do gry królewskiej swoich kolegów, koleżanki oraz swoich dużo młodszych braci.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *