roboznawcy02

ROBOTYKA – zaprojektuj, zbuduj i zaprogramuj własnego robota

Klocki Lego – to chyba najpopularniejsza zabawka wśród dzieci. Pozwalają zbudować wymarzony dom, kosmiczny samochód i całe niepowtarzalne miasto. A gdyby tak klocki mogło ożyć, zaczęły się ruszać, a nawet… mówić? To możliwe!

Zajęcia robotyki dla dzieci to nie tylko doskonała zabawa, lecz także nauka, która może zaprocentować w przyszłości. Na tego typu warsztatach dziecko nabywa bowiem cenne umiejętności, w tym rozwija strategiczne oraz analityczne myślenie a ponadto uczy się dążenia do celu i konsekwencji w działaniu.

Co więcej, robotyka jest również doskonałą okazją do rozwoju wyobraźni przestrzennej, logiki a także myślenia twórczego, które jest niezwykle przydatne w praktycznie każdej dziedzinie życia. To także doskonały sposób na ćwiczenie pamięci.

Robotyka dla dzieci wspomaga dodatkowo ich rozwój manualny, wymaga bowiem precyzyjnego operowania coraz mniejszymi częściami. Dodatkowo uczy również pracy w grupie, która jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dziecka oraz radzenia sobie w przyszłości, np. na polu zawodowym.

Podczas zajęć uczestnicy korzystają z najnowszego zestawu klocków Lego Spike Essential, a do budowania wykorzystują rozmaite mechanizmy np.: silniczki, czujniki ruchu, koloru oraz dźwięku. Po zakończeniu budowy robota programują go na tablecie w specjalnym do tego programie w którym zmieniają dowolnie siłę kręcenia silnika, ruch, światła a także dźwięk. Wszystko odbywa się za pomocą wskazówek programu pod okiem wyszkolonych instruktorów.

Zajęcia z Robotyki odbywać się będą raz w tygodniu dla każdej grupy wiekowej, w sali językowej (nr 1):
grupa młodsza (5-8 lat): wtorki, godz. 15:20 – 16:05 (45 min)
grupa starsza (9-13 lat): wtorki, godz. 16:15 – 17:15 (60 min)

Systematyczność w nauce jest ważna, ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje możliwość modyfikacji długości i częstotliwości zajęć. To pozwala dostosować program do indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów. Dzięki elastyczności w organizacji zajęć można jeszcze lepiej dostosować naukę do harmonogramu dzieci i ich tempa rozwoju.

Zajęcia prowadzić będą instruktorzy z firmy ROBOZNAWCY.

Koszt zajęć to 30/25 zł za godzinę – opłaty przyjmuje firma ROBOZNAWCY:
– na miejscu gotówką (miesiąc / 4 zajęcia Z GÓRY!)
– przelewem:

Odbiorca : Roboznawcy
Tytuł przelewy: imię i nazwisko dziecka oraz placówkę, do której uczęszcza (np. Jan Kowalski Dom Kultury Nowy Bieżanów)
Numer konta: 83 2490 0005 0000 4530 8289 7504.

W razie pytań odnośnie płatności, prosimy o bezpośredni kontakt z firmą: tel. 504 709 106, e-mail: roboznawcy @ wp.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *