Kurs komputerowy

Kurs komputerowy oraz obsługi smartfona dla Seniorów

Zapraszamy Seniorów, którzy brali udział w pierwszej edycji kursu komputerowego oraz tych, którzy potrafią obsługiwać komputer w stopniu podstawowym, do zgłaszania się na kontynuację kursu. Nowością jest też kurs obsługi smartphone’a (telefonu dotykowego).

Kurs komputerowy obejmować będzie kolejne zagadnienia związane z obsługą komputera – pisanie w programach edycji tekstu, proste zadania związane z tworzeniem plików, kopiowaniem zdjęć czy korzystaniem z Internetu. Kurs obsługi smartfona, czyli telefonu dotykowego z wieloma funkcjami będzie przydatny każdemu, kto korzysta z takiego telefonu, aby zrozumieć jego działanie i nauczyć się korzystać bez stresu.

KURS KOMPUTEROWY DLA SENIORÓW  – kontynuacja

Podczas zajęć poznamy proste pojęcia związane z komputerami. Będziemy uczyć się, zgrywać zdjęcia z telefonu na komputer, jak w prosty sposób je przerobić (wykadrować, powiększyć) i wysyłać mailem.

Kurs obejmuje także naukę pisania w programach edycji tekstu i poznania podstawowych funkcji tych programów oraz zalet z ich korzystania. Będziemy ćwiczyć obsługę programów i stron pocztowych (e-mailowych), różnych stron internetowych, będziemy też mówić o bezpieczeństwie w sieci i jak dbać o poufność danych osobowych.

Zajęcia dostosowywane do indywidualnych potrzeb uczestników. Na zajęcia KONIECZNE jest przynoszenie własnego sprawnego laptopa! 

Termin: wtorki, od 19 września, godz. 11:00, 10 spotkań. Grupa 6-8-os.

KURS OBSŁUGI SMARTFONA – od podstaw

Nawet jeśli używasz smartfona już jakiś czas, na pewno zdarza ci się przez przypadek włączyć jakieś funkcje, zmienić coś w ustawieniach lub zapomnieć, jak zrobić coś konkretnego. Podczas kursu poznamy nasze mądre telefony od postaw. Będziemy działać powoli i stopniowo, aby zrozumieć, jak działają, do czego służą różne funkcje, jak pobrać coś z internetu, jak przesłać dalej wiadomość, zdjęcie czy tekst. 

Zachęcamy do udziału Seniorów i Seniorki ale także młodsze osoby, które chcą poznać swoje telefony i nauczyć się czerpać z nich korzyści!

Zajęcia dostosowywane do indywidualnych potrzeb uczestników. Na zajęcia KONIECZNE jest przynoszenie własnego sprawnego smartfona (telefonu dotykowego)! 

Termin: piątki, od 22 września, godz. 11:00, 10 spotkań. Grupa 6-8-os.

Warunkiem rozpoczęcia obu kursów jest zebranie minimalnej liczby 4 uczestników.

Informacje na temat płatności i zapisy – w Biurze Domu Kultury (telefonicznie — 12 658 56 47 lub osobiście).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *