book-composition-flute-221563

FLET PROSTY i DZWONKI CHROMATYCZNE

Lekcje gry na tych bardzo przyjemnych i łatwych instrumentach odbywają się w formie nauki indywidualnej lub grupowej. Obejmują ćwiczenia z zakresu zapisu nutowego, nauki chwytów w celu uzyskania dźwięku o odpowiedniej tonacji, poprawnego trzymania fletu oraz uderzania w płytki dzwonków.

Zajęcia otwarte zarówno dla początkujących jak i dla chcących rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Regularne lekcje muzyczne pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację, wspomagają naukę komunikacji, uczą systematyczności i wytrwałości, a do tego – uwrażliwiają na piękno. Podczas nauki gry na instrumencie, nauczyciel wprowadza naukę czytania nut, rozpoznawania dźwięków na klawiaturze fortepianu lub keyboardu i powiązania ich z nutami na gitarze. Dziecko poznaje też dzieła kompozytorów z różnych epok, ma też okazję nauczyć się swoich ulubionych piosenek, motywów muzycznych z filmów, czy utworów znanych piosenkarzy.

Lekcje gry na flecie prostym otwarte są dla dzieci już od 6 roku życia, chociaż warunkiem przyjęcia do klasy jest indywidualna rozmowa z nauczycielem i predyspozycje ucznia.

Dzwonki są instrumentem kolorowym i odzwierciedlają chromatyczną skalę, którą tak dobrze znamy z klawiatury fortepianowej. Dzieci od 6 roku życia świetnie radzą sobie z nauką prostych melodii i rozumienia zasady tworzenia melodii wg skali chromatycznej.

Zajęcia nauki gry na dzwonkach mogą odbywać się indywidualnie lub w niewielkiej grupie. Są świetnym wstępem do nauki gry na pianinie czy gitarze lub ukulele, mogą też rozwijać umiejętności prawidłowego śpiewania z prostym akompaniamentem.

Wszystkie zajęcia prowadzone są indywidualnie, możliwe jest zapisanie dwóch osób na jedną lekcję po uzgodnieniu z nauczycielem.
Zajęcia grupowe – do ustalenia w biurze.

Prowadzący: Anna Jarecka
Terminy: zajęcia odbywają się od środy do piątku w godz. popołudniowych, dokładne godziny i dni zajęć do ustalenia indywidualnie w biurze i z prowadzącym.

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *