Loading...
Dla dorosłychdla dorosłych - gimnastka, ćwiczenia i sztuki walkiDla seniorówdla seniorów - zajęcia ruchowe

Joga dla zdrowego kręgosłupa

Zajęcia nastawione na wzmocnienie mięśni kręgosłupa, poprawę sylwetki i prawidłowej postawy, usprawnienie i wzmocnienie mięśni dna miednicy. Wszystko to z elementami praktyki jogi i wykorzystaniem odpowiednich jogowych pozycji.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach z użyciem sprzętu rehabilitacyjnego (m.in. piłek, mat i taśm oporowych). Obejmują zarówno ćwiczenia jak i edukację oraz porady w zakresie mięśni dna miednicy i bezpiecznego funkcjonowania w życiu codziennym.

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są zalecane zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Skupiają się w głównej mierze na nauce prawidłowego napinania, rozluźniania i kontrolowania pracy mięśni dna miednicy, pracy przepony i oddechu oraz treningu mięśni głębokich współpracujących w zakresie funkcjonowania dna miednicy i prawidłowej postawy. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich osób, które chcą zapobiec dysfunkcjom lub borykają się z problemami ginekologicznymi/andrologicznymi, urologicznymi czy gastrologicznymi, takimi jak:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu po zabiegach chirurgicznych, porodzie, ciąży,
  • osłabienie pęcherza,
  • rozejście kresy białej
  • dysfunkcje mięśni głębokich w okresie okołomenopauzalnym
  • bóle pleców, kręgosłupa, zwyrodnienia stawów
  • skrzywienia miednicy, wady postawy,
  • problemy trawienne i inne

Spokojna muzyka, łagodne światło i świece zapachowe stworzą kojącą atmosferę, która pozwali zrelaksować się, odprężyć po stresującym dniu i rozluźnić spięte mięśnie. Podczas zajęć dążymy do uspokojenia organizmu, obniżenia napięcia emocjonalnego, polepszenia samopoczucia i wyciszenia.

Elementy jogi w połączeniu z ćwiczeniami dla mięśni kręgosłupa i dna miednicy działają pozytywnie na siłę mięśni posturalnych, układ krążenia, wydolność układu oddechowego i odpornościowego, a także zmniejsza ryzyko osteoporozy i redukuje odczuwanie bólu.

Prowadząca: Aleksandra Skrzypa – studentka fizjoterapii V roku, która zajmuje się tematyką mięśni dna miednicy, ich treningiem i dysfunkcjami już od wielu lat.
Termin: poniedziałki, godz. 20:00

Jeśli zainteresowały Was te zajęcia, zgłoście chęć udziału telefonicznie (12 658 67 47) lub mailowo (biuro @ dknowybiezanow.pl).