ksiazki_love

Książkodzielnia – pożyczaj, czytaj, przekazuj dalej!

Pod naszą piękną kliwią w głównym hallu wyrosły książki… I są to książki, które można zabrać, pożyczyć, poczytać na miejscu. Można też przynieść kolejne, aby rozbudować naszą kolekcję. To jest nasza KSIĄŻKODZIELNIA, czyli miejsce, w którym możemy dzielić się książkami!

„Książkodzielnia” to działanie w duchu zero waste, które jednocześnie wpływa na zainteresowanie czytelnictwem i literaturą.

Często nie decydujemy się na zakup książek, bo nie jesteśmy pewni, czy faktycznie chcemy je mieć, do biblioteki nam nie po drodze, albo dostajemy książki, które niestety kurzą się na półkach. 

Książkodzielnia jest odpowiedzią na różne dylematy czytelnika. Tu możesz przeczytać fragment książki, żeby sprawdzić czy cię zainteresuje, tu możesz ją pożyczyć i oddać bez żadnych zapisów. Tu możesz też oddać książki, których nie chcesz lub nie potrzebujesz, tu możesz też znaleźć książkę, której nie możesz zdobyć w księgarni ani w bibliotece!

Książkodzielnia to bardzo żywy organizm – codziennie się zmienia i codziennie można w niej trafić na wyjątkowe pozycje!

Zachęcamy do przynoszenia książek i pożyczania, przekazywania dalej i zachęcania do czytania w rodzinie. W naszej Książkodzielni znalazły się powieści dla dorosłych, mamy też coś dla dzieci. Jeśli akurat czekacie na swoje pociechy, które mają zajęcia – przejrzyjcie nasze zbiory. Z książką czas płynie szybciej i przyjemniej 🙂 

Pamiętajcie, że do KSIĄŻKODZIELNI:
– oddajemy książki dobrowolnie i za darmo
– pożyczamy i zabieramy książki za darmo
– dbamy o książki pożyczone i oddajemy na półki książki w dobrym stanie – kompletne i nie zniszczone!

Książkodzielnia

Za stworzenie regalu Książkodzielni dziękujemy Tomaszowi! Regał powstał z części znalezionych w magazynie DK – jest to więc projekt całkowicie zero waste!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *