Loading...
AktualnościAktualności i wydarzenia

Edukacja muzyczna – nauka gry na instrumentach i lekcje śpiewu

Program zajęć muzycznych w szkołach jest coraz uboższy, nie znaczy to jednak że nie warto nauki muzyki wprowadzać do życia naszych dzieci. Regularne lekcje muzyczne pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację, wspomagają naukę komunikacji, uczą systematyczności i wytrwałości, a do tego – uwrażliwiają na piękno.

Lekcje muzyczne w domach kultury różnią się od tych w szkołach ogólnokształcących, czy muzycznych. Są bardziej swobodne i nakierowane na indywidualne potrzeby i predyspozycje ucznia.

Podczas nauki gry na instrumencie, nauczyciel wprowadza naukę czytania nut, rozpoznawania dźwięków na klawiaturze fortepianu lub keyboardu i powiązania ich z nutami na gitarze, czy flecie. Dziecko poznaje też dzieła kompozytorów z różnych epok, ma też okazję nauczyć się swoich ulubionych piosenek, motywów muzycznych z filmów, czy utworów znanych piosenkarzy.

Lekcje gry na instrumentach otwarte są dla dzieci już od 6 roku życia. Na lekcje śpiewu zapraszamy młodzież od 7 roku życia, chociaż warunkiem przyjęcia do klasy jest indywidualna rozmowa z nauczycielem i predyspozycje ucznia.

Więcej informacji o poszczególnych zajęciach:
dzwonki chromatyczne
pianino / keyboard
flet prosty
gitara elektryczna
gitara akustyczna
ukulele
śpiew

Wszystkie zajęcia prowadzone są indywidualnie, możliwe jest zapisanie dwóch osób na jedną lekcję po uzgodnieniu z nauczycielem.
Zajęcia grupowe – do ustalenia w biurze.

Prowadzący:
Anna Jarecka – pianino / keyboard, flet prosty, dzwonki chromatyczne, ukulele, gitara
Franciszek Derkowski – gitara akustyczna, gitara elektryczna, ukulele
Bartłomiej Rajski – gitara akustyczna, gitara elektryczna
Alicja Pietrzak – śpiew

Terminy: zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. popołudniowych, dokładne godziny i dni zajęć do ustalenia indywidualnie w biurze i z prowadzącym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *