Ceramika2023

CERAMIKA – cykliczne zajęcia z gliną

Praca w glinie to nie tylko świetna zabawa i możliwość stworzenia własnej niepowtarzalnej rzeźby, naczynia czy ozdoby, ale też nauka cierpliwości, wytrwałości i ogromna satysfakcja z tworzenia.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych uczestników na regularne warsztaty ceramiczne, które w naszym Domu Kultury organizuje Gliniana Warsztatownia. To unikalna możliwość spotkania się z innymi – kreatywnego spędzania czasu, budowania poprawnych więzi społecznych, rozwijania wyobraźni i motoryki małej u dzieci, a także doświadczania procesu tworzenia poprzez zabawę.

Tworzenie prac jest procesem porządkowania działań i myśli, dostrzegania zmiany, szlifowania cierpliwości, uspokajania nadpobudliwości, otwierania nieśmiałości, innymi słowy – budowania równowagi. To proces twórczy, odkrywczy, pogłębiający emocje i relacje. To również czas aktywnego i naturalnego powrotu do nawiązywania relacji poprzez współtworzenie społeczności ceramicznej.

Glina to materiał pozornie mało atrakcyjny, z którym można jednak dowolnie eksperymentować i z którego można wyczarowywać niezwykłe przedmioty. Sam proces twórczy jest tu znacznie ważniejszy niż efekt. Podczas zajęć budujemy wspólnie ciekawość doświadczania, odkrywania, łamania lęków i blokad związanych z „zabrudzeniem rąk”, dotykaniem „brudnych materiałów”, co szczególnie ważne przy zrównoważonym rozwoju integracji sensorycznej u dzieci. Niewątpliwie też ma ogromne znaczenie dla osób dorosłych i dorastającej młodzieży.

Program warsztatów będzie zróżnicowany i uzależniony od wielkości grupy, wieku uczestników i inspiracji „zewnętrznych” – nadchodzących świąt czy pory roku. Poznamy też oczywiście podstawy ceramiki i różne techniki modelowania i zdobienia.

Warsztaty ceramiczne organizowane przez Glinianą Warsztatownię w DK SM „Nowy Bieżanów” odbywać się będą w drugą i czwartą środę miesiąca o godz. 18:00 dla dzieci i o godz. 19:00 – dla dorosłych.

Każde zajęcia trwają godzinę zegarową. 

Zajęcia odbędą się przy zebraniu grupy min. 10-sobowej na dany dzień.

Koszt zajęć: informacje i płatność bezpośrednio u Glinianej Warsztatowni – glinianawarsztatownia @ gmail.com, tel. 48 791 710 014. 

Więcej informacji o organizatorze: www.glinianawarsztatownia.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *