Loading...
Edukacja artystyczna

CERAMIKA OD PODSTAW

Mamy przyjemność zaprosić dzieci i młodzież, a z czasem również wszystkich Państwa, do uczestniczenia w warsztatach ceramicznych. To unikalna możliwość spotkania się z innymi – kreatywnego spędzania czasu, budowania poprawnych więzi społecznych, rozwijania wyobraźni i motoryki małej u dzieci, a także doświadczania procesu tworzenia poprzez zabawę.

Tworzenie prac jest procesem porządkowania działań i myśli, dostrzegania zmiany, szlifowania cierpliwości, uspokajania nadpobudliwości, otwierania nieśmiałości – innymi słowy – budowania równowagi. To proces twórczy, odkrywczy, pogłębiający emocje i relacje. To również czas aktywnego i naturalnego powrotu do nawiązywania relacji poprzez współtworzenie społeczności ceramicznej.

Pozostając w duchu nurtu wychowawczego Montessori, zapraszamy dzieci do odkrywania niezwykłego świata gliny – materiału pozornie mało atrakcyjnego, z którym można niemal dowolnie eksperymentować i z którego można wyczarowywać niezwykłe przedmioty.

Sam proces twórczy jest tu znacznie ważniejszy niż efekt. Budujemy wspólnie ciekawość doświadczania, odkrywania, łamania leków i blokad związanych z „zabrudzeniem rąk”, dotykaniem „brudnych materiałów”, co szczególnie ważne przy zrównoważonym rozwoju integracji sensorycznej u dzieci.

Kilka słów o programie…

Zapraszamy dzieci od 6 do 12 roku życia oraz młodzież od 13 do 18 roku. Dla każdej z grup przygotowaliśmy atrakcyjny i budujący ciekawość program. Od podstaw ceramiki, czyli pracy w glinie, po spotkania tematyczne, świąteczne, bardziej techniczne – pokazujące zaawansowane techniki modelowania i zdobienia.

Eksperymentujcie, zdobywajcie doświadczenie, a przede wszystkim bawcie się dobrze szeroko pojętą ceramiką.